İletişim, kişisel gelişim, psikoloji, mutlu, sağlıklı, özgüvenli çocuk yetiştirme, çocuklarla iletişim, kadın-erkek ilişkileri, çalışan-patron ilişkileri, sağlıklı yaşam, yoga, meditasyon, doğru beslenme daima ilgi alanım olmuştur.

1999 yılında oğlumun, 2006 yılında da kızımın doğması ile, bu ilgim bir uzmanlığa ve tam zamanlı bir işe dönüştü. Hayat iniş ve çıkışlarla dolu ve herkes gibi bizim de önümüze farklı deneyimler çıkarttı. Bu süreçte eşim, çocuklarım ve ben, hepimiz birbirimize çok şey kattık, hep birlikte öğrendik, geliştik ve iyi neticeler elde ettik. İyi neticeler ise, beni başkalarına da yardımcı olmaya götürdü.

Zamanla, bu yardımların, kendi çocuklarımla, eşimle, arkadaşlarımla, arkadaşlarımın arkadaşları ya da çocukları ile, farklı farklı birçok konuda yaptığımız sohbetlerin ve çözüm arayışlarının aslında öğrenci koçluğu, ebeveyn koçluğu, ilişki koçluğu ve sağlıklı yaşam koçluğu çalışmaları olduğunu fark ettim. 20+ yıldır amatör de olsa yaşam koçluğu hizmeti sunduğumu ve bundan keyif aldığımı gördüm. Danışanlarımdan aldığım geri bildirimler ise benim için çok cesaret vericiydi.

Çocukların büyümesi ile yoga eğitmenliği ve yaşam koçluğu eğitimleri almaya ve bu konudaki çalışmalarımı profesyonel bazda sürdürmeye karar verdim.

2016’de yoga eğitmenliği, 2017 ve 2018’de Amerika’da, 2019’da da Istanbul’da koçluk eğitimleri aldım; bu eğitimler sonucunda, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)’dan ACC – Associate Certified Coach (Yaşam Koçu) ünvanına sahip oldum ve profesyonel olarak koçluk hizmeti sunmaya başladım.

× Belgin ÇITANAK